Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

Prázdniny 2000 v Buchlovicích

Tradiční hlavní prázdninová akce se letos konala ve druhé polovině července pod starodávným hradem Buchlovem v blízkosti staroslavného Velehradu nedaleko od zámku Buchlovice... Ještě dlouho bych mohl pokračovat ve výčtu všech pamětihodností, v jejichž stínu jsme prožili 12 červencových dnů. Pravda, většinou chladných a deštivých, což vzhledem k blízké přehradě "Smraďavka" nám docela vadilo, ale zato jinak nebývale vydařených. Snad nebudu přehánět, když napíšu, že Buchlovice byly nejhezčí prázdninovou akcí v dějinách našeho klubu. Snad to bylo způsobeno právě oním koloritem, který nás všude obklopoval, ale spíše mnoha novými studenty, kteří letos do našeho klubu přibyli a Buchlovice byly jejich první velkou společnou akcí.

A co všechno jsme dělali? Vzhledem k už zmiňované veliké nepřízni počasí jsme byli ochuzeni o některé tradiční prázdninové radovánky, jako je třeba koupání či opékání buřtů či jiných specialit, protože obojí se v zimě a v dešti dost dobře dělat nedá. Ale jak vidíte na fotografiích, rozhodně jsme se nenudili. Takový nácvik vítání některých členů klubu a jeho následná realizace zabere dost času... Když zrovna nepršelo a třeba i na okamžik vysvitlo sluníčko, šli jsme na výlet. Několikrát jsme dokonce navštívili už zmiňovaný Buchlov, ve kterém je nejen co k vidění, ale nalezne se tu i inspirace pro dlouhé deštivé večery. Třeba taková knížka Pověsti hradu Buchlova Vám zaručí nejen napínavé prožití večera, ale i vzrušující následnou noc. To když se polovina lidí začne bát, protože každou chvíli očekává příchod Černé paní buchlovské či jiných strašidel, kterými Buchlov i jeho podhradí přímo oplývají. Ale na strašidla není chudý ani trochu vzdálenější Cimburk, který jsme také dvakrát navštívili spolu s horou sv. Klimenta, kde podle tradice bývala Cyrilova a Metodějova Vyšší škola, založená podle slavného cařihradského vzoru.

Duchovní posilu jsme zase našli v překrásné velehradské bazilice, stejně jako v buchlovickém kostele sv. Martina, kde jsme denně slavili pro nás i pro celou buchlovickou farnost mši sv. O zapojení do místní farní rodiny bychom toho mohli také vyprávět hodně. Třeba o dvou krásných večerech, kde jsme se mimo jiné i na vlastní oči přesvědčili, jak vypadá slavení vánoc v daleké Kambodži.

Těch krásných zážitků bylo samozřejmě daleko více a tak bude nejlepší, když příště pojedete s námi a sami se přesvědčíte.


Buchlovická fara


Nečekaná návštěva tří králů


Nácvik zbožných písní


Vláďova Paní


Odpočinek na kazatelně


Sedíme na nějaké kládě...

Pravidelné události

Bohoslužby

  • St 19:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 

Ve středu ke Středu

  • Každou středu po mši svaté si jdeme sednout do rekeftáře kláštera, kde je i drobné pohoštění. 
  • Případné přednášky se konají v kryptě kostela, sleduj tak události na našich stránkách a facebooku ;-)

Sportovní večer

  • dle dohody, bazén, badminton, bowling. Pro více informací nás kontaktuj.

Více

Lokace

 

50.082954,14.417249

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje
Bartolomějská ulice
Praha 1
Staré Město

Kostel sv. Bartoloměje