18. března: Večer s vojenským kaplanem P. Janem Pacnerem

Otec Jan bude od 19,00 v kostele celebrovat mši svatou a přibližně od 20,00 se s námi setká v kryptě při večeru s titulem: O emocích, o víře i o naději je služba vojenského kaplana, říká kapitán Jan Pacner, kaplan Univerzity obrany v Brně. Jaké to je být dlouhé měsíce vzdálen od domova, od blízkých, od přátel … v cizích krajích, kde jsou zahraniční vojáci často přijímáni s nenávistí a s pohrdáním, kde smrt číhá doslova na každém kroku, kde vládne jiná kultura a jiné náboženství? Ve svém vyprávění se nevyhýbá ani dnes tolik ožehavému tématu islámu a nahlíží ho nejen jako voják, ale především jako katolický kněz a teolog.

Místo: Bartolomějská 9a, Praha 1 - v kryptě pod kostelem svatého Bartoloměje (3 minuty od stanice metra Národní třída)