Pozvání na Besedu o ruském pravoslaví (26.3.) a na Pochod pro život 2015 (21.3.)

Studentský spolek pro soudobé dějiny východní Evropy FF UK si Vás dovoluje pozvat na svou besedu na téma Současné ruské pravoslaví a jeho vztah ke státu. Jakou roli má v soudobém Rusku hrát pravoslaví? Pojďte o tom i mnohém dalším opět diskutovat s našimi hosty: Ivanou Noble, Martinem C. Putnou a Lvem Roitmanem. Facebook event

Ve čtvrtek 26. 3. v 18:00 v posluchárně č. 300 (3. patro) v hlavní budově FF UK na náměstí Jana Palacha. Beseda začne promítáním filmu, půjde o snímek Moskevské procesy (Milo Rau, 2014. V ruském znění s anglickými titulky). Beseda sama bude z velké části probíhat formou otázek z publika.

Národní pochod pro život v Praze se uskuteční v sobotu 21. března 2015. Zahájení bude na Mariánském náměstí ve 14.15 hodin. Další informace: http://pochodprozivot.cz TZ ČBK Facebook event

Jak uvádí Hnutí Pro život, cílem akce je: aby každá žena čekající nečekaně dítě věděla, že v tom nezůstane sama; aby si muži uvědomili svou zodpovědnost a ženy v nich nacházely oporu; aby 23 tisíc dětí nepřicházely ročně o život, ale dostaly šanci žít; aby společnost chránila všechny děti od okamžiku početí.

Program:

12.00 missa tridentina v kostele sv. Gabriela v Holečkově ulici (celebrant kanovník Metropolitní kapituly P. Jan Gerndt)

12.30 řeckokatolická liturgie v katedrále sv. Klimenta v Karlově ulici (celebrant biskup Ladislav Hučko, apoštolský exarcha)

12.30 pontifikální mše svatá v kostele sv. Jiljí v Husově ulici (hlavní celebrant Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský)

14.15 zahájení Národního pochodu pro život na Mariánském náměstí

14.30 průvod centrem Prahy: Mariánské náměstí - Platnéřská - Křižovnická - Smetanovo nábřeží - Národní třída - 28. října - Václavské náměstí

16.00 závěrečný program u sochy sv. Václava

• Ne 21:00 Matka Boží před Týnem (hudební doprovod pod vedením Martina Berana )

• přednášky cyklu konají v kryptě kostela,sledujte události na stránkách a facebooku

• 19:30-21:30 (info u trenéra sportovního klubu ADS na tel. 284691528)

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje