11. března 2015 od 21,00: Prof. Václav Wolf: Buddha nebo Kristus?

(VÝJIMEČNĚ VE 21,00.)

Pohled předního českého teologa, dlouholetého profesora dogmatické teologie a děkana Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Prof. ThDr. Václava Wolfa na fenomén východních náboženství, zejména buddhismu. Zatímco tradiční křesťanství je v současné Evropě poněkud na ústupu, obdiv k východním duchovním směrům roste. Známe ale opravdu tato náboženství, jejich nauku i spiritualitu, nebo jsou to jen romantické představy, které mají s realitou mnohdy pramálo společného?

Místo: Bartolomějská 9a, Praha 1 - v kryptě pod kostelem svatého Bartoloměje (3 minuty od stanice metra Národní třída)