Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

Akce

Popisy jednotlivých pravidelných aktivit pořádaných v rámci ADS.

Filmová kavárna

Filmová kavárna je společným projektem ADS a CIPS ČVUT v Praze. Chtěli byste zajít do kina na skutečně kvalitní film? Procházíte ale programy kin a žádný film Vás nenadchne, poněvadž jste opravdu nároční diváci? Rádi byste si po skončení projekce poseděli nad šálkem kávy a podělili se navzájem o svoje dojmy, případně pobesedovali s některým z herců či tvůrců filmu? Chtěli byste si připadat jako doma s Vašimi přáteli a zároveň ve velikém sále s kvalitní projekcí? Ve stylové kavárně a zároveň na filmovém festivalu? Pak právě pro vás se otevírá Filmová kavárna, do které jste všichni zváni!

Aktuální program

Předsilvestrovská chata

Dříve než se každoročně všichni rozjedeme do svých domovů, je třeba oslavit vánoce a nový rok i společně. Děkujeme letos kamarádům z Želivského kláštera za provedení jejich klášterem, které bylo společně s návštěvou kostela v Zahrádce součástí cesty po stopách P. Josefa Toufara. Myslíme si, že se letošní akce opět vydařila, i když jsme museli místo plánovaného bruslení trochu zaimprovizovat. Další šokující fotky v naší galerii: Předsilvestrovská chata 2021

 

 

Ve středu ke Středu

Besedovat se dá leckde. Třeba doma u krbu, nebo v hospodě u piva. Ani jednomu se nebráníme, nicméně v naší „farnosti“ máme na besedy vyhrazený čas i místo. Každou středu buď v refektáři přilehlého kláštera nebo přímo v kryptě pod kostelem. Neboj se, nechceme nikoho zavřít v klášteře nebo ho strčit na hřbitov. Oba prostory již neslouží původnímu účelu a dokonce krypta pod naším univerzitním kostelem nikdy nesloužila svému původnímu účelu. Dnes je přebudována na přednáškový sál a je připravena vyslechnout všetečné dotazy studentů naší slovutné technické univerzity. Zní ti to zajímavě? Tak přijď jakoukoliv středu ke Středu, pardon, k Batoloměji. Scházíme se totíž každou středu i když nemáme pozvaného žádného speciálního hosta. Večer vždy před debatou zahajujeme mší a debata začne kolem 8 hodiny, tedy připojit se k nám můžeš i v průběhu večera. Jelikož jsme však za několika dveřmi, je těžké se k nám dozvonit, takže nám to písni nejlépe na mobil 603_713_363. 

Sleduj také program semestru, kdy se konají nějaké besedy, anebo zavítej na náš Youtube kanál se záznamem našich přednášek A hosté? Jen namátkou vybíráme z těch, které nás v kryptě navštívili: ThLic. Dominik kardinál Duka, O.P., bývalý arcibiskup pražský,

Mgr. Daniel Herman, bývalý ministr kultury a především laicizovaný katolický kněz

Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D., římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog, spisovatel a skaut tělem i duší

kpt. Mgr. Milan Novotný, ranař s duší otevřenou druhým a uchem naslouchajícím, aneb trvalý jáhen a vojenský kaplan 13. strážní roty BAF v Afghánistánu

doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc., sexuolog, předseda Sexuologické společnosti České lékařské společnosti, protože my se nebojíme otevřít jakékoliv téma k diskuzi :-)

a mnoho dalších.

Nestojí za to už kvůli těmto osobnostem směřovat každou středu ke Středu?

Program semestru

Program v minulosti

Materiály z přednášek

Blog

Velikonoce v Sepekově

Milí přátelé, zveme Vás na už tradiční velikonoční "akci", která se tentokrát uskuteční v Sepekově, v krásném jihočeském městečku ležícím mezi Milevskem a Táborem. Bydlet budeme na faře, která nám bude celá k dispozici, budeme chodit na výlety, ale i slavit Velikonoce.

A kdo bude chtít, může se účastnit všech velikonočních obřadů v místním poutním kostele, který je nazýván "Svatou Horou" Jižních Čech ... (velikonoční obřady samozřejmě budeme slavit s P. Vláďou Slámečkou ;-) ).

Akce je plánována od večera Zeleného čtvrtku do velikonočního pondělí, nicméně odjezd i příjezd je možné naplánovat individuálně podle Vašich možností. A s sebou si samozřejmě můžete vzít svoje slečny/chlapce, kamarády ... ;-). Bližší info (jídlo, pití atd.) a přihlášky v soukromé zprávě nebo na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 603 713 363 ! Těšíme se, že společně prožijeme letošní Velikonoce! Vláďa a celý ADS tým.

Výlety

Žádná pořádná parta nemůže jen donekonečna besedovat, diskutovat nebo se pořád jen modlit. Čas od času je potřeba vyrazit na pořádnou akci někam ven. Do hor, lesů a strání, nebo třeba někam na chalupu, venkovskou faru nebo jen tak pod širák. Znáte to: kluk, se kterým chodíte celý semestr na cvíka z měření a považujete ho za suchara, se najednou ukáže jako skvělý kamarád, jemuž kytara u táborového ohně padne do ruky nějak líp než osciloskop na laboratorním stole. A ta divná felačka, co až podezřele bravurně integruje, je super holka, která nezkazí žádnou legraci. Ale tohle nikdy nepoznáte ani v posluchárnách, ani v laboratořích, a nejspíš ani v kostele. Tak neváhejte a pojeďte s námi! A lhostejno, jestli to bude na vodu o prázdninách, v zimě na hory nebo třeba na skvělou silvestrovskou akci. Stačí si jen vybrat a pozvat kamarády, ostatní nechte na ADS-ku.

Pravidelné události

Bohoslužby

  • St 19:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 

Ve středu ke Středu

  • Každou středu po mši svaté si jdeme sednout do rekeftáře kláštera, kde je i drobné pohoštění. 
  • Případné přednášky se konají v kryptě kostela, sleduj tak události na našich stránkách a facebooku ;-)

Sportovní večer

  • dle dohody, bazén, badminton, bowling. Pro více informací nás kontaktuj.

Více

Lokace

 

50.082954,14.417249

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje
Bartolomějská ulice
Praha 1
Staré Město

Kostel sv. Bartoloměje