Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

Akce

Popisy jednotlivých pravidelných aktivit pořádaných v rámci ADS.

Filmová kavárna

Filmová kavárna je společným projektem ADS a CIPS ČVUT v Praze. Chtěli byste zajít do kina na skutečně kvalitní film? Procházíte ale programy kin a žádný film Vás nenadchne, poněvadž jste opravdu nároční diváci? Rádi byste si po skončení projekce poseděli nad šálkem kávy a podělili se navzájem o svoje dojmy, případně pobesedovali s některým z herců či tvůrců filmu? Chtěli byste si připadat jako doma s Vašimi přáteli a zároveň ve velikém sále s kvalitní projekcí? Ve stylové kavárně a zároveň na filmovém festivalu? Pak právě pro vás se otevírá Filmová kavárna, do které jste všichni zváni!

Aktuální program

Plavání

Se začátkem semestru se rozjíždí i činnost našeho sportovního klubu...

plavání

Společenství

Nejen pro strahováky, tedy obyvatele strahovských kolejí, ale pro všechny studenty je určeno společenství, scházející se už desátým rokem na proslulém Strahově. Právem ho tedy můžeme považovat za jedno z předchůdců dnešní akademické farnosti; vždyť také z jeho řad pochází většina "managementu" současného ADS-ka. Vždy v úterý ve 20 hodin v modlitebně na bloku 8 Vás čeká nejen parta skvělých lidí, ale také zajímavý program. Setkání zahajujeme slavením mše svaté a modlitbou nešpor. Po nich často dlouho do noci diskutujeme se zajímavými hosty, s otcem Vladimírem, naším studentským farářem, nebo jen tak mezi sebou, to vše s drobným občerstvením. Vždyť co by to bylo za spolčo, kdybychom se na něm taky trochu nepobavili. Tak neváhejte a přijďte mezi nás i Vy. A nezapomeňte s sebou vzít i svoje kamarády. Vůbec nezáleží na tom, jestli jste věřící, nebo ateisté.

FOTOGALERIE

Ve středu ke Středu

Besedovat se dá leckde. Třeba doma u krbu, nebo v hospodě u piva. Ani jednomu se nebráníme, nicméně v naší „farnosti“ máme na besedy vyhrazený čas i místo. Každé úterý na Strahově a každou středu v kryptě. Nebojte se, nezveme vás na hřbitov. Pod naším univerzitním kostelem je totiž už několik staletí skvělá krypta, která prý nikdy nesloužila svému původnímu účelu. Dnes je přebudována na přednáškový sál a je připravena vyslechnout všetečné dotazy Vás, studentů naší slovutné technické univerzity. Zní Vám to zajímavě? Tak přijďte každou středu ke Středu, pardon, do krypty. Vždy v jednadvacet hodin po studentské mši svaté, kterou nad kryptou v kostele sv. Bartoloměje slouží od osmi večer náš studentský „farář“ otec Vladimír. A hosté? Jen namátkou vybíráme z těch, které v kryptě tam dříve či později potkáte: Dominik Duka, Daniel Herman, Marek Orko Vácha a mnozí další. Nestojí za to už kvůli těmto osobnostem směřovat každou středu ke Středu?

Program semestru

Program v minulosti

Materiály z přednášek

Blog

Výlety

Žádná pořádná parta nemůže jen donekonečna besedovat, diskutovat nebo se pořád jen modlit. Čas od času je potřeba vyrazit na pořádnou akci někam ven. Do hor, lesů a strání, nebo třeba někam na chalupu, venkovskou faru nebo jen tak pod širák. Znáte to: kluk, se kterým chodíte celý semestr na cvíka z měření a považujete ho za suchara, se najednou ukáže jako skvělý kamarád, jemuž kytara u táborového ohně padne do ruky nějak líp než osciloskop na laboratorním stole. A ta divná felačka, co až podezřele bravurně integruje, je super holka, která nezkazí žádnou legraci. Ale tohle nikdy nepoznáte ani v posluchárnách, ani v laboratořích, a nejspíš ani v kostele. Tak neváhejte a pojeďte s námi! A lhostejno, jestli to bude na vodu o prázdninách, v zimě na hory nebo třeba na skvělou silvestrovskou akci. Stačí si jen vybrat a pozvat kamarády, ostatní nechte na ADS-ku.

Pravidelné události

Bohoslužby

  • Út 20:00, koleje Strahov, blok 8, 1.mezipatro
  • St 20:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 
  • Ne 21:00 Matka Boží před Týnem (hudební doprovod pod vedením Martina Berana )

Ve středu ke Středu

  • přednášky cyklu konají v kryptě kostela,sledujte události na stránkách a fb

Společenství

  • Út 20:00, fara Kladno
  • Út 20:00, koleje Strahov

Sportovní večer

  • 19:30-21:30 (info u trenéra sportovního klubu ADS na tel.284691528)

Více

Lokace

Sv. Bartoloměj

50.082954,14.417249

Více