Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

Akce

Popisy jednotlivých pravidelných aktivit pořádaných v rámci ADS.

Filmová kavárna

Filmová kavárna je společným projektem ADS a CIPS ČVUT v Praze. Chtěli byste zajít do kina na skutečně kvalitní film? Procházíte ale programy kin a žádný film Vás nenadchne, poněvadž jste opravdu nároční diváci? Rádi byste si po skončení projekce poseděli nad šálkem kávy a podělili se navzájem o svoje dojmy, případně pobesedovali s některým z herců či tvůrců filmu? Chtěli byste si připadat jako doma s Vašimi přáteli a zároveň ve velikém sále s kvalitní projekcí? Ve stylové kavárně a zároveň na filmovém festivalu? Pak právě pro vás se otevírá Filmová kavárna, do které jste všichni zváni!

Aktuální program

Ve středu ke Středu

Besedovat se dá leckde. Třeba doma u krbu, nebo v hospodě u piva. Ani jednomu se nebráníme, nicméně v naší „farnosti“ máme na besedy vyhrazený čas i místo. Každé úterý na Strahově a každou středu v kryptě. Nebojte se, nezveme vás na hřbitov. Pod naším univerzitním kostelem je totiž už několik staletí skvělá krypta, která prý nikdy nesloužila svému původnímu účelu. Dnes je přebudována na přednáškový sál a je připravena vyslechnout všetečné dotazy Vás, studentů naší slovutné technické univerzity. Zní Vám to zajímavě? Tak přijďte každou středu ke Středu, pardon, do krypty. Vždy v jednadvacet hodin po studentské mši svaté, kterou nad kryptou v kostele sv. Bartoloměje slouží od osmi večer náš studentský „farář“ otec Vladimír. A hosté? Jen namátkou vybíráme z těch, které v kryptě tam dříve či později potkáte: Dominik Duka, Daniel Herman, Marek Orko Vácha a mnozí další. Nestojí za to už kvůli těmto osobnostem směřovat každou středu ke Středu?

Program semestru

Program v minulosti

Materiály z přednášek

Blog

Velikonoce v Sepekově

Milí přátelé, zveme Vás na už tradiční velikonoční "akci", která se tentokrát uskuteční v Sepekově, v krásném jihočeském městečku ležícím mezi Milevskem a Táborem. Bydlet budeme na faře, která nám bude celá k dispozici, budeme chodit na výlety, ale i slavit Velikonoce.

A kdo bude chtít, může se účastnit všech velikonočních obřadů v místním poutním kostele, který je nazýván "Svatou Horou" Jižních Čech ... (velikonoční obřady samozřejmě budeme slavit s P. Vláďou Slámečkou ;-) ).

Akce je plánována od večera Zeleného čtvrtku do velikonočního pondělí, nicméně odjezd i příjezd je možné naplánovat individuálně podle Vašich možností. A s sebou si samozřejmě můžete vzít svoje slečny/chlapce, kamarády ... ;-). Bližší info (jídlo, pití atd.) a přihlášky v soukromé zprávě nebo na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 603 713 363 ! Těšíme se, že společně prožijeme letošní Velikonoce! Vláďa a celý ADS tým.

Výlety

Žádná pořádná parta nemůže jen donekonečna besedovat, diskutovat nebo se pořád jen modlit. Čas od času je potřeba vyrazit na pořádnou akci někam ven. Do hor, lesů a strání, nebo třeba někam na chalupu, venkovskou faru nebo jen tak pod širák. Znáte to: kluk, se kterým chodíte celý semestr na cvíka z měření a považujete ho za suchara, se najednou ukáže jako skvělý kamarád, jemuž kytara u táborového ohně padne do ruky nějak líp než osciloskop na laboratorním stole. A ta divná felačka, co až podezřele bravurně integruje, je super holka, která nezkazí žádnou legraci. Ale tohle nikdy nepoznáte ani v posluchárnách, ani v laboratořích, a nejspíš ani v kostele. Tak neváhejte a pojeďte s námi! A lhostejno, jestli to bude na vodu o prázdninách, v zimě na hory nebo třeba na skvělou silvestrovskou akci. Stačí si jen vybrat a pozvat kamarády, ostatní nechte na ADS-ku.

Pravidelné události

Bohoslužby

  • St 18:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 

Ve středu ke Středu

  • přednášky cyklu konají v kryptě kostela,sledujte události na stránkách a facebooku

Společenství

  • Út 20:00, fara Kladno

Sportovní večer

  • dle dohody, 19:30-21:30 (info u trenéra sportovního klubu ADS na tel. 284 691 528)

Více

Lokace

 

50.082954,14.417249

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje
Bartolomějská ulice
Praha 1
Staré Město

Kostel sv. Bartoloměje

 

 

 

Chaloupeckého 1915/7, 169 00 Praha 6 (Blok 8)Zobrazit na mapě

Modlitebna Křesťanského klubu
Blok 8
Koleje Strahov
Chaloupeckého 1915/7
Praha 6

Kaple Strahov