Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

24. listopadu: Králova řeč (filmová kavárna)

Po smrti otce, anglického krále Jiřího V. (Michael Gambon) a skandální abdikaci krále Eduarda VIII. (Guy Pearce), je Bertie (Colin Firth), který celý život trpí vadou řeči, nečekaně korunovaný králem Jiřím VI. Země stojí na prahu 2. světové války a zoufale potřebuje silného vůdce. Proto králova žena Alžběta (Helena Bonham Carter), budoucí královna matka, domluví svému muži setkání s excentrickým terapeutem řeči Lionelem Loguem (Geoffrey Rush). Po tuhém začátku se tito dva ponoří do neobvyklého způsobu léčby a časem mezi nimi vznikne nenarušitelné pouto. S pomocí Loguea, rodiny, vlády a Winstona Churchilla (Timothy Spall) král překoná koktání a pronese zásadní řeč v rádiu, která inspiruje anglický lid a spojí jej ve válečné bitvě.(oficiální text distributora)

O filmu na ČSFD

 

Program filmové kavárny

Filmová kavárna ZS 2014

Filmová kavárna ZS 2014

V moci ďábla (Filmová kavárna 3.11.2014)

Filmová kavárna, společný projekt Akademické duchovní správy ČVUT v Praze a Centra informačních a poradenských služeb ČVUT v Praze, Vás zve na pozoruhodný filmový snímek, zabývající se poměrně seriozním způsobem velmi citlivým a tabuizovaným tématem: vymítáním ďábla. Americký režisér Scott Derrickson (*1964) převedl na filmové plátno skutečný příběh bavorské studentky Anneliese Michel (1952 – 1976), jejíž krátký život se stal předlohou nesčetných studií i knih. Byla dívka opravdu psychicky nemocná, ač její domnělá nemoc nebyla odborníky nikdy prokázána, nebo se skutečně stala obětí zlých sil, o jejichž existenci dnešní osvícené století tak rádo pochybuje? Pojďme hledat odpověď společně s rektorem Akademické duchovní správy ČVUT v Praze, otcem Vladimírem Slámečkou, v pondělí 3. listopadu od 20 hodin v kinosálu CIPSu.

Filmy na LS AR2013/14

Filmová kavárna - projekce filmů v kinosále CIPSu. Filmová kavárna je společným projektem ADS a CIPS ČVUT v Praze.

Pondělí 12. 5. 2014:  Píseň za chudého chlapce

Drama
Velká Británie / Dánsko / Španělsko, 2003, 100 min
Režie: Aisling Walsh

Registrujte se (zdarma) kvůli omezené kapacitě ve formuláři http://goo.gl/8W8RLE

 

Začátky vždy ve 20,00. Akce se koná v kinosálku v CIPSu ČVUT (Centrum informačních a poradenských služeb ČVUT) Bechyňova 3, Praha 6. Formuláře pro bezplatnou registraci (z důvodu omezené kapacity) jsou přístupné týden před akcí. Projekce jsou pouze pro studenty ČVUT.

 

Proběhlé filmy:

Pondělí 24. 2. 2014:  Hořící keř

Drama / Životopisný
Česko / Polsko, 2013, 206 min
Režie: Agnieszka Holland

Pondělí 10. 3. 2014:  O Bozich a lidech

Drama / Historický
Francie, 2010, 120 min
Režie: Xavier Beauvois

Pondělí 24. 3. 2014:  Modlitby za Bobbyho

Drama / Životopisný
USA, 2009, 89 min
Režie: Russell Mulcahy

Pondělí 7. 4. 2014:  Bakhita

Drama / Historický / Životopisný
Itálie, 2009, 207 min
Režie: Giacomo Campiotti

Jak to funguje

Filmová kavárna je společným projektem ADS a CIPS ČVUT v Praze. Vznikla pro diváky, kterým nestačí film pouze vidět, ale chtějí do něj proniknout. V případě filmové kavárny můžete po skončení filmu debatovat nad obsahem projekce s pozvaným hostem (hercem, přednášejícím, ...) a to v prostoru improvizované kavárny, kde pro vás rádi osobně připravíme kávu nebo čaj. A to vše naprosto zdarma!

Nenechte si tedy ujít příležitost podívat se na náročné filmy s výkladem. Promítáme v pondělí od 20:00 v kinosálu CIPS (Bechyňova 3, Praha 6, Studentský dům). Podívejte se na program v tomto semestru. Upozorňujeme, že filmy jsou pouze pro studenty ČVUT.

Pravidelné události

Bohoslužby

  • St 19:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 

Ve středu ke Středu

  • Každou středu po mši svaté si jdeme sednout do rekeftáře kláštera, kde je i drobné pohoštění. 
  • Případné přednášky se konají v kryptě kostela, sleduj tak události na našich stránkách a facebooku ;-)

Sportovní večer

  • dle dohody, bazén, badminton, bowling. Pro více informací nás kontaktuj.

Více

Lokace

 

50.082954,14.417249

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje
Bartolomějská ulice
Praha 1
Staré Město

Kostel sv. Bartoloměje