Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

OPravdický klášter

Máš už dost toho biflování, všech zkoušek a každodenního shonu? Pojď zažít něco jiného. Zveme všechny zájemce na již tradiční akci bratří studentů České dominikánské provincie v Olomouci.
Více informací na: http://amiculum.op.cz/index.php?page=op-klaster

Sport

Rád sportuješ? Běháš, jezdíš na kole, či plaveš? A zrovna nemáš s kým? ADS nabízí také sportovní vyžití!

Zatím je k dispozici plavání, ale od jara plánujeme také běhání a kolo. Přes zimu se určitě najde nějaký čas na lyže či brusle. A aby to nebylo jen tak, bude s námi vždycky sportovat někdo, kdo daný sport opravdu ovládá, takže se budete moci i přiučit nějaké nové techniky, či alespoň zdokonalit ty známé.

17.11 od 12 hodin: Exkurze Břevnovský klášter

Festival VOX

Milí přátelé rádi předáváme pozvání ADCM,

zveme vás na letošní dvanáctý ročník křesťanského festivalu VOX, který se tradičně koná na konci listopadu, tedy 21. 11. 2015 od 15:00 v Pastoračním středisku u sv. Vojtěcha na Praze 6. V Praze se toho hodně děje. Každý den je možné zajít na nějaký koncert nebo kulturní událost. Sbory, farnosti a církve mají svoje kalendáře často plné aktivit. Proč tedy křesťanský
festival?

Chceme, aby VOX byl něco více než jen benefiční festival. Vnímáme jako velmi důležité, že se křesťané z různých církví schází společně k tomu, aby se poznali, inspirovali, aby společně chválili Boha. Věříme, že Bůh může skrze hudbu promlouvat nejen k věřícím lidem, ale také k těm, kdo ho ještě neznají - a tak také koncipujeme program VOXu, aby byl srozumitelný a zajímavý nejen pro křesťany, ale také pro jejich přátele.

Číst dál: Festival VOX

BEST

Nezaspi příležitost - přihlášky na 18 podzimních BEST kurzů právě běží!

http://best.eu.org/student/courses/coursesList.jsp

Číst dál: BEST

Pozvání na Besedu o ruském pravoslaví (26.3.) a na Pochod pro život 2015 (21.3.)

Studentský spolek pro soudobé dějiny východní Evropy FF UK si Vás dovoluje pozvat na svou besedu na téma Současné ruské pravoslaví a jeho vztah ke státu. Jakou roli má v soudobém Rusku hrát pravoslaví? Pojďte o tom i mnohém dalším opět diskutovat s našimi hosty: Ivanou Noble, Martinem C. Putnou a Lvem Roitmanem. Facebook event

Ve čtvrtek 26. 3. v 18:00 v posluchárně č. 300 (3. patro) v hlavní budově FF UK na náměstí Jana Palacha. Beseda začne promítáním filmu, půjde o snímek Moskevské procesy (Milo Rau, 2014. V ruském znění s anglickými titulky). Beseda sama bude z velké části probíhat formou otázek z publika.

Národní pochod pro život v Praze se uskuteční v sobotu 21. března 2015. Zahájení bude na Mariánském náměstí ve 14.15 hodin. Další informace: http://pochodprozivot.cz TZ ČBK Facebook event

Jak uvádí Hnutí Pro život, cílem akce je: aby každá žena čekající nečekaně dítě věděla, že v tom nezůstane sama; aby si muži uvědomili svou zodpovědnost a ženy v nich nacházely oporu; aby 23 tisíc dětí nepřicházely ročně o život, ale dostaly šanci žít; aby společnost chránila všechny děti od okamžiku početí.

Číst dál: Pozvání na Besedu o ruském pravoslaví (26.3.) a na Pochod pro život 2015 (21.3.)

24 hodin pro Pána

Sbor v novém semestru

Milí sboristi,

zdravím Vás po jistě náročném zkouškovém období s novou výzvou do další činnosti našeho sboru! První mše sv. (a následný program) v novém semestru se uskuteční na Popeleční středu 13. února ve 20 hodin. Věřím, že se při této příležitosti sejdeme v hojném počtu, a přispějeme tak k slavnostnímu doprovodu liturgie tohoto významného dne. Zkouška se uskuteční – již tradičně – od 18.30 v kostele sv. Bartoloměje. Přijďte, prosím, a přiveďte i své přátele a kamarády – těším se na Vás!

Martin Beran, sbormistr

Zkoušky sboru do konce semestru

Ve středu 28.11. bude sbor ADS doprovázet nejen mši sv., ale během večerního programu v rámci cyklu Ve středu ke Středu (Modlitba prakticky) přednese i několik zpěvů z Taizé. Prosím, abyste se na zkoušku sboru v 18:30 dostavili v hojném počtu, a náš zpěv při modlitebním ztišení tak mohl být patřičně důstojný. Řekněte o této nabídce kolegům-studentům z ČVUT i jiných VŠ a přiveďte je s sebou, rádi je uvítáme!

Další středu (5.12.) budeme nacvičovat písně na závěrečnou středeční studentskou mši tohoto kalendářního roku (19.12.) – bude se jednat o adventní zpěvy, z nichž některé budou poněkud náročnější, proto neváhejte a zúčastněte se našeho nácviku (tím spíš, že 12.12. se zkouška sboru konat nebude!). I v tomto případě dejte, prosím, vědět Vašim kamarádům – odměnou nám může být kvalitní zpěv, který významně přispěje k duchovnímu prožití bohoslužby v době vrcholícího adventu.


Z bezpečnostních důvodů se během zkoušek sboru (od 28.11.) bude zamykat vchod do kostela z Bartolomějské ulice. Kdo z Vás přijde na zkoušku později, prozvoňte Martina Berana, sbormistra, na jeho telefon (775151822) a někdo Vám přijde odemknout.

Pozvánka do sboru

Vážení budoucí kolegové-sboristi,

považuji za velký Boží dar, že od letošního roku má i slovutná ČVUT své vlastní duchovní zázemí, jehož důležitou součástí je i akademický sbor. Jeho hlavním posláním je doprovázet – s patřičnou uměleckou kvalitou – studentské bohoslužby ve „farním“ kostele sv. Bartoloměje.

Číst dál: Pozvánka do sboru

Rok se svatou Terezií z Avily a bratry karmelitány

V souvislosti s blížicím se pětisetletým výročím narození velké světice Španělska svaté Terezie z Avily 15. října 2015 pořádají nejen v Praze na Hradčanech či v Košířích bratři bosí karmelitáni ze Slaného řadu akcí. Především upozorňujeme na duchovní cvičení pro mladé v termínech 28.-30.11. 2014 a 13.-15.3. 2015. Od října 2014 do října 2015 se uskuteční:

Číst dál: Rok se svatou Terezií z Avily a bratry karmelitány

Stipendijní program KAAD

Je zde nabídka stipendií organizace Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst (KAAD) pro křesťanské studenty po ukončeném 6. semestru (Mgr. a Ph.D.), absolventy vysokých škol a vědecké badatele.

Další informace Stipendijní program KAAD

Kaple pro ČVUT?

Ve středu 6. listopadu se od 17:00 v NTK uskuteční vernisáž výstavy studentských návrhů kaple pro kampus ČVUT. Výstava potrvá do 21. listopadu. Bližší informace na plakátku.

Pravidelné události

Bohoslužby

  • St 19:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 

Ve středu ke Středu

  • Každou středu po mši svaté si jdeme sednout do rekeftáře kláštera, kde je i drobné pohoštění. 
  • Případné přednášky se konají v kryptě kostela, sleduj tak události na našich stránkách a facebooku ;-)

Sportovní večer

  • dle dohody, bazén, badminton, bowling. Pro více informací nás kontaktuj.

Více

Lokace

 

50.082954,14.417249

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje
Bartolomějská ulice
Praha 1
Staré Město

Kostel sv. Bartoloměje