Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

Ve středu ke Středu

Besedovat se dá leckde. Třeba doma u krbu, nebo v hospodě u piva. Ani jednomu se nebráníme, nicméně v naší „farnosti“ máme na besedy vyhrazený čas i místo. Každou středu buď v refektáři přilehlého kláštera nebo přímo v kryptě pod kostelem. Neboj se, nechceme nikoho zavřít v klášteře nebo ho strčit na hřbitov. Oba prostory již neslouží původnímu účelu a dokonce krypta pod naším univerzitním kostelem nikdy nesloužila svému původnímu účelu. Dnes je přebudována na přednáškový sál a je připravena vyslechnout všetečné dotazy studentů naší slovutné technické univerzity. Zní ti to zajímavě? Tak přijď jakoukoliv středu ke Středu, pardon, k Batoloměji. Scházíme se totíž každou středu i když nemáme pozvaného žádného speciálního hosta. Večer vždy před debatou zahajujeme mší a debata začne kolem 8 hodiny, tedy připojit se k nám můžeš i v průběhu večera. Jelikož jsme však za několika dveřmi, je těžké se k nám dozvonit, takže nám to písni nejlépe na mobil 603_713_363. 

Sleduj také program semestru, kdy se konají nějaké besedy, anebo zavítej na náš Youtube kanál se záznamem našich přednášek A hosté? Jen namátkou vybíráme z těch, které nás v kryptě navštívili: ThLic. Dominik kardinál Duka, O.P., bývalý arcibiskup pražský,

Mgr. Daniel Herman, bývalý ministr kultury a především laicizovaný katolický kněz

Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D., římskokatolický kněz, teolog, přírodovědec, pedagog, spisovatel a skaut tělem i duší

kpt. Mgr. Milan Novotný, ranař s duší otevřenou druhým a uchem naslouchajícím, aneb trvalý jáhen a vojenský kaplan 13. strážní roty BAF v Afghánistánu

doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc., sexuolog, předseda Sexuologické společnosti České lékařské společnosti, protože my se nebojíme otevřít jakékoliv téma k diskuzi :-)

a mnoho dalších.

Nestojí za to už kvůli těmto osobnostem směřovat každou středu ke Středu?

Program semestru

Program v minulosti

Materiály z přednášek

Blog

Kdo jsme

Organizace zastřešující pastoraci ČVUT a překlenující mezeru mezi technickým a humanitním vzděláním…

Více

Pravidelné události

Bohoslužby

  • St 19:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 

Ve středu ke Středu

  • Každou středu po mši svaté si jdeme sednout do rekeftáře kláštera, kde je i drobné pohoštění. 
  • Případné přednášky se konají v kryptě kostela, sleduj tak události na našich stránkách a facebooku ;-)

Sportovní večer

  • dle dohody, bazén, badminton, bowling. Pro více informací nás kontaktuj.

Více

Přihlášení

Lokace

 

50.082954,14.417249

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje
Bartolomějská ulice
Praha 1
Staré Město

Kostel sv. Bartoloměje