Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

Pozvánka do sboru

Vážení budoucí kolegové-sboristi,

považuji za velký Boží dar, že od letošního roku má i slovutná ČVUT své vlastní duchovní zázemí, jehož důležitou součástí je i akademický sbor. Jeho hlavním posláním je doprovázet – s patřičnou uměleckou kvalitou – studentské bohoslužby ve „farním“ kostele sv. Bartoloměje.

Sbor již na jaře, krátce po ustavení farnosti, na několika bohoslužbách účinkoval: v květnu, na Svátek matek, to byla mše spojená s májovou pobožností, o slavnosti Seslání Ducha svatého svým zpěvem doprovodil liturgii bohoslužby, jež byla obohacena o křest a biřmování jednoho z našich přátel. V obou případech se jednalo o události mimořádně slavnostní s velkým duchovním přesahem.

Tou další, neméně významnou, bude jistě mše Veni Creator Spiritus na zahájení akademického roku za účasti vrcholných představitelů akademické obce ČVUT. Bohoslužbě bude předsedat český katolický primas Dominik kardinál Duka a sbor ADS má za úkol tuto vrcholnou akci po hudební stránce připravit a umělecky obohatit.

Nic z toho by nebylo možné přivést v život, pokud by nebylo Vás, aktivních sboristů, kteří byste se do této bohulibé činnosti chtěli zapojit.

Proto se na Vás obracím s výzvou – PŘIJĎTE. Pokud máte chuť zpívat, překonejte ostych a staňte se součástí mladého sborového tělesa. Řekněte o této nabídce lidem kolem Vás: Vašim spolužákům, přátelům, studentům jiných univerzit. V rámci činnosti sboru není bezpodmínečně nutné být aktivním katolíkem – pokud s katolickou církví sympatizujete a zpěv v chrámovém sboru Vás oslovuje, i Vy jste mezi námi vítáni.

Nejbližší akcí sboru je již zmiňovaná bohoslužba Veni Creator Spiritus, která se uskuteční ve středu 10. října 2012 od 20 h v kostele sv. Bartoloměje. V rámci přípravy plánujeme tři zkoušky, a to 19. a 26. září a 3. října (vždy středa) od 18 h přímo v kostele. Následující středu 10. října by proběhla od 18 h generální zkouška.

Sbor ADS je rodícím se tělesem, které může v budoucnu své aktivity rozšířit i o aktivní koncertní činnost. Vše ale závisí na zájmu Vás, studentů.

Pokud Vás nabídka zaujala, neváhejte mě, prosím, kontaktovat, a to i v případě jakýchkoli otázek.

Martin Beran, vedoucí sboru ADS
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon: +420 725 867 499

Pravidelné události

Bohoslužby

  • St 19:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 

Ve středu ke Středu

  • Každou středu po mši svaté si jdeme sednout do rekeftáře kláštera, kde je i drobné pohoštění. 
  • Případné přednášky se konají v kryptě kostela, sleduj tak události na našich stránkách a facebooku ;-)

Sportovní večer

  • dle dohody, bazén, badminton, bowling. Pro více informací nás kontaktuj.

Více

Lokace

 

50.082954,14.417249

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje
Bartolomějská ulice
Praha 1
Staré Město

Kostel sv. Bartoloměje