V moci ďábla (Filmová kavárna 3.11.2014)

Filmová kavárna, společný projekt Akademické duchovní správy ČVUT v Praze a Centra informačních a poradenských služeb ČVUT v Praze, Vás zve na pozoruhodný filmový snímek, zabývající se poměrně seriozním způsobem velmi citlivým a tabuizovaným tématem: vymítáním ďábla. Americký režisér Scott Derrickson (*1964) převedl na filmové plátno skutečný příběh bavorské studentky Anneliese Michel (1952 – 1976), jejíž krátký život se stal předlohou nesčetných studií i knih. Byla dívka opravdu psychicky nemocná, ač její domnělá nemoc nebyla odborníky nikdy prokázána, nebo se skutečně stala obětí zlých sil, o jejichž existenci dnešní osvícené století tak rádo pochybuje? Pojďme hledat odpověď společně s rektorem Akademické duchovní správy ČVUT v Praze, otcem Vladimírem Slámečkou, v pondělí 3. listopadu od 20 hodin v kinosálu CIPSu.