Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

28.10.2015: od 10:00, Dr. Miroslav Kunštát: Pražská kapitola beuronské umělecké školy v evropském kontextu

 

Exkurze s předním českým odborníkem na dějiny tzv. beuronského stylu, věnovaný opomíjené české kapitole v dějinách Beuronské umělecké školy, svérázného uměleckého proudu spjatého zejména se jménem benediktinského kněze otce Desideria Lenze, všestranného umělce a teoretika, který svým dílem předznamenal některé moderní výtvarné směry konce 19. a počátku 20. století. Zaniklé smíchovské opatství sv. Gabriela a především tamní kostel Zvěstování Panny Marie představují jednu z nejvýznamnějších památek beuronského umění v Evropě, a to především díky mnoha vzácným plastikám a nástěnným malbám. Zde také vznikla ojedinělá památka beuronské knižní malby, tzv. Svatogabrielský evangeliář, uložený dnes v Diecézním muzeu ve Štýrském Hradci. Přijďte se podívat do míst, veřejnosti běžně nepřístupných v doprovodu odborníka na slovo vzatého. 

Místo konání: kostel a klášter sv. Gabriela (Zvěstování P. Marie), Holečkova, Praha 5 - Smíchov

Čas konání: 10:00, po skončení exkurze budeme společně slavit mši svatou

Kontaktní osoba: P. Vladimír Slámečka , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 603 713 363

https://www.vyletnik.cz/fotogalerie/uzivatel/Smykubal/