Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

Táborák 2000

Posledního květnového dne, v předvečer slavnosti Nanebevstoupení Páně, ani ne týden po Jirkově pohřbu jsme letos zapalovali táborák na stejném místě jako vloni, na zlíchovské farské zahradě. Blízkost všech těch smutných událostí a příliš živé vzpomínky na táborák loňský, na kterém Jiří ochotně donášel z blízké restaurace pro ostatní džbány piva, jako by předurčovaly charakter večera. Začali jsme děkovnou bohoslužbou ve zlíchovském farním kostele, kterou naše klubová kapela doprovázela krásným zpěvem. V kázání jsem mluvil o Jirkovi - o tom, jak je zvláštní, že tu mezi námi ještě před dvěma týdny byl a nyní už přebývá v Boží blízkosti. Znovu jsem připomněl to, o čem jsem hovořil už nad Jirkovou rakví: že ti, kteří žijí v Kristu už na této zemi, od nás ve smrti neodcházejí, ale zůstávají s námi; vždyť všichni navzájem tvoříme údy vzkříšeného Krista. Jsme dětmi jednoho Boha a žádná skutečnost, ani smrt, nás nemůže rozdělit.

Po bohoslužbě vzplál navzdory nepříliš vydařenému počasí táborák. Ač nám všem bylo smutno, cítili jsme, že Jirka je tu s námi - svými kamarády a že slavné velikonoční vzkříšení dovede, stejně jako náš už do noci plápolající oheň, prozářit i tu největší tmu. S tímto vědomím jsme uzavírali další semestr, ve kterém se pro jednoho z nás tato velikonoční naděje proměnila v nejjistější skutečnost.


U táboráku

Pravidelné události

Bohoslužby

  • St 19:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 

Ve středu ke Středu

  • Každou středu po mši svaté si jdeme sednout do rekeftáře kláštera, kde je i drobné pohoštění. 
  • Případné přednášky se konají v kryptě kostela, sleduj tak události na našich stránkách a facebooku ;-)

Sportovní večer

  • dle dohody, bazén, badminton, bowling. Pro více informací nás kontaktuj.

Více

Lokace

 

50.082954,14.417249

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje
Bartolomějská ulice
Praha 1
Staré Město

Kostel sv. Bartoloměje