Vidíte-li tento text, pravděpodobně Vám prohlížeč blokuje kaskádové styly této stránky. Překonfigurujte si ho, prosím (Adblock: @@|ads.cvut.cz). Nevíte-li si rady, obraťte se na správce stránek.

ADS ČVUT

Akademická duchovní správa

Roráty na střeše Lucerny

Opět jsme prožili na střeše Lucerny rorátní mši celebrovanou naším otcem Vladimírem. Letos byla mše věnovaná památce na desetileté výročí úmrtí Václava Havla, jehož celá rodina je s tímto místem pevně spjatá.

Dále něco z kázně, kde zazněla zásadní otázka: je možné aplikovat evangelijní principy i do těch kontroverzních oblastí, jako je politika nebo byznys?

"Povrchní posluchač by jistě odpověděl, že ne. Ale zástupy svatých panovníků, politiků či obchodníků nás usvědčují o opaku. A příklad posledního československého a prvního českého prezidenta Václava Havla, od jehož smrti uplynulo v těchto dnech deset let, mluví za vše. Uznávám, že jsou oblasti (a právě správa věcí veřejných mezi ně patří), ve kterých je to velmi obtížné, zpočátku nám to bude připadat nemožné, skoro vždy se budeme potýkat s tmou, ale nakonec - budeme-li vytrvalí - se rozzáří slunce (Kristovy Pravdy a Lásky)."

 Více fotek v galerii  Roráty na střeše Lucerny

 

 

 

Podkategorie

Pravidelné události

Bohoslužby

  • St 19:00, kostel sv. Bartoloměje Praha 1 Bartolomějská 9a 

Ve středu ke Středu

  • Každou středu po mši svaté si jdeme sednout do rekeftáře kláštera, kde je i drobné pohoštění. 
  • Případné přednášky se konají v kryptě kostela, sleduj tak události na našich stránkách a facebooku ;-)

Sportovní večer

  • dle dohody, bazén, badminton, bowling. Pro více informací nás kontaktuj.

Více

Lokace

 

50.082954,14.417249

Zobrazit na mapě

Kostel sv. Bartoloměje
Bartolomějská ulice
Praha 1
Staré Město

Kostel sv. Bartoloměje